ORTODONTA: Koszty leczenia

Udostępnij ten post

/so you wanna play with magic? boy, you should know whatcha falling for/

Tematykę dotyczącą kosztów jakie niesie za sobą leczenie ortodontyczne podejmowałam już w październiku (zainteresowanych odsyłam tutaj). Pisałam tam ile wydałam, a ile jeszcze wydam, chociaż nie są to do końca te kwoty :) Przy zakładaniu górnego łuku koszta okazały się ciut inne niż przypuszczałam. Również wspominałam, że leczenie wady zgryzu jest dosyć kosztowną inwestycją i trzeba się zastanowić, czy możemy sobie na to pozwolić. Oczywiście sytuacja inaczej się przedstawia, kiedy rodzice są sponsorami naszego leczenia :) Nie ukrywam też, że moi rodzicie również dołożyli się do spełnienia jednego z moich marzeń. Poza tym aparat był również jednym z moich celów przed zakończeniem roku 2013, który z resztą osiągnęłam :)Jak przedstawiają się koszta?
 • koszt jednego łuku aparatu metalowego: 1400 zł (2x1400=2800)
 • koszt wizyty: 150 zł (przyjmując, że odbywają się równo przez dwa lata: 24x150=3600)
 • koszt zdjęcia aparatu: 150 zł (2x150=300)
 • koszt aparatu retencyjnego: 150 zł (2x150=300)
RAZEM: 7 000 zł.
Do tej kwoty trzeba dodać jeszcze: pierwszą wizytę z wyciskiem (100 zł), drugą wizytę (50 zł), dwa zdjęcia RTG (135 zł), wyrywanie zębów (550 zł) oraz jedną niezapowiedzianą wizytę z przyklejeniem zamka (50 zł). W takim razie całe moje leczenie powinno zamknąć się w kwocie 7885 zł, chociaż nigdy nie wiadomo czy nagle coś się nie stanie. Oczywiście w tym momencie ta kwota trochę razi, ale jak wiemy rozkłada nam się to wszystko w czasie, wiec nie jest najgorzej :) Czy mogłabym za to kupić samochód? 

Posiadanie pięknego uśmiechu to pewnie marzenie nie tylko moje, ale również pewnie kogoś z Was. Pamiętajcie, że odrobina samozaparcia i zrezygnowanie z niektórych przyjemności przybliży Was do wyznaczonego celu, a jest to na prawdę warte zachodu. Uwierzcie, że ja niestety musiałam przydusić w sobie chęć wydawania pieniędzy, aby cokolwiek z tego było, więc jeśli ja mogłam to zrobić to Ty też możesz :) 

4 komentarze :

 1. Świetny post, tu widać że pieniądze lecą jak woda.
  Czekam na foto z efektami.
  Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post z efektami jakoś niedawno dodawałam, a aktualizację planuję za jakie dwa miesiące :) Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 2. Za całość zapłaciłam podobną kwotę (płaciłam z góry) tylko że u mnie są tańsze wizyty a droższe aparaty (ok 3000 jeden) :)

  zapraszam
  www.ibelieveicanfly-ewa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń